Menu witryny

Częstochowski Puchar Karpiowy

Sponsorzy

Partnerzy


Relacja z I CPK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol Janik   
czwartek, 17 lutego 2011 19:33

I CZĘSTOCHOWSKI PUCHAR KARPIOWY

RELACJA

W dniach 5-8 maja 2010 roku nad zbiornikiem Ostrowy nad Okszą k/ Częstochowy zostały rozegrane pierwsze zawody karpiowe w regionie częstochowskim. W zawodach wzięło udział 20 zespołów z całej Polski.

Biuro zawodów, które mieściło się w barze p. Adama Krawczyka zostało otwarte w środę( 05.05) o godz. 900 . Pierwsze drużyny pojawiły się już we wtorek wieczorem, kolejne w środę. Rejestracja teamów przebiegła bardzo sprawnie. Większość z nich pokonało wiele kilometrów, więc przed losowaniem stanowisk i oficjalnym otwarciem należało się posilić i uzupełnić płyny J


Po posiłku czas na oficjalne otwarcie imprezy. Organizatorzy, Łukasz Czyż i Marcin Kasjaniuk, wyjaśniają wszystkie kwestie związane z regulaminem zawodów, losowaniem oraz dojazdem do poszczególnych stanowisk. Losowanie przebiegło bardzo sprawnie, po czym wszyscy uczestnicy rozjechali się na swoje stanowiska.


O godz. 16:00 rozpoczyna się wędkowanie. Do tej pory drużyny wysondowały, oznaczyły swoje łowiska i rozbiły obozowiska (namioty, przyczepy kempingowe).

Po tej ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek J. Na wszystkich stanowiskach rozpoczęło się grillowanie, degustowanie różnych płynów i niekończące się rozmowy na temat naszych ukochanych cyprinusów.

Pierwsze zgłoszenie o złowieniu ryby otrzymaliśmy już w czwartek o godz.6 rano ze stanowiska nr 2 ( Rafał Przerada, Marcin Olczyk). Karp waży 13,10 kg. Łowcą pierwszej ryby jest Rafał Przerada, który jednocześnie pobił swój rekord życiowy, ryba wzięła o godz. 3 w nocy, wiadomość ta nastrajała optymizmem wszystkie pozostałe teamy.

Czwartkowego poranka wszystkich zawodników zaskoczyli organizatorzy, którzy na każde stanowisko dostarczyli gorący żurek z wkładką. Posiłek ten dla wielu był jak zbawienie J. Gorąca zupka była i w piątek.

Na kolejne zgłoszenie ryby czekaliśmy do godziny 17:15. Informacja znów dociera ze stanowiska nr 2. Tym razem ryba jest mniejsza i waży 5,20 kg. Łowcą karpia jest tak, jak poprzednio, Rafał Przerada. Drużyna ze stanowiska nr 2 zdecydowanie umacnia się na pozycji lidera. Potwierdza to przewidywania większości uczestników, że ryby przebywają w głębszej części zbiornika.

Na kolejne zgłoszenia ryb czekamy aż do piątku. O godzinie 11:05, dostajemy informację ze stanowiska nr 4 (Michał Janik, Jakub Klewar). Łowcą ryby jest kol. Jakub Klewar. Ryba wyholowana na wędkę kolegi z teamu, który to powędrował na śniadanie do zaprzyjaźnionego teamu ze stanowiska nr 10 (Piotr Depta, Grzegorz Szpyrka). Złowiona ryba to piękny karp. Waga 8,38 kg.

Kolejne zgłoszenie dociera do sędziego o godz.19:00. Tym razem jest to amur o wadze 8,30 kg. Bardzo szybkie ważenie i amur w dobrej kondycji wraca do wody. Szczęśliwym łowca amura jest kolega Irek Mazoń ze stanowiska nr 6 ( I. Mazoń, Dariusz Żak).

Niestety do końca zawodów telefon sędziego milczy.

Ostatnia noc obfituje w brania, niestety żadna ryba nie zostaje wyholowana.

Zawody kończą się w sobotę o godz.10:00. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na godz. 11:30. Ponownie spotykamy się w barze nad zbiornikiem.

Wyniki końcowe:

I Miejsce : Rafał Przerada/Marcin Olczyk 2 ryby - 18,30 kg

II Miejsce : Michał Janik/Jakub Klewar 1 ryba – 8,38 kg

III Miejsce : Ireneusz Mazoń/Dariusz Żak – 1 ryba – 8,30 kg

Pierwsza ryba zawodów: Rafał Przerada Karp 13,10

Największa ryba zawodów : Rafał Przerada Karp 13,10

Najmłodszy uczestnik : Oskar Marcinkowski ( 10 lat)Przewidziana była także nagroda dla najbardziej towarzyskiej drużyny lecz trudno było wybrać tą naj. Dlatego nagroda trafia do kolegów ze stanowiska nr 3, Marka Chata i Andrzeja Raźniaka, którzy to otrzymali tytuł „najlepszych wokalistów” I Częstochowskiego Pucharu Karpiowego.

Organizatorzy przewidzieli także nagrody sektorowe dla pierwszych 3 drużyn w każdym sektorze. Zespoły były podzielone na 3 sektory. Niestety ryby nie dopisały i miejsca sektorowe zostały wylosowane. Poniżej klasyfikacja sektorowa:

SEKTOR I:

I Miejsce: Andrzej Fryga/Michał Deka

II Miejsce : Marek Chat/Andrzej Raźniak

III Miejsce : Bartłomiej Wróbel/Piotr Pelikan

SEKTOR II:

I Miejsce: Klaudiusz Broniarczyk/Sławomir Jakubczak

II Miejsce : Zenon Tylutki/Mariusz Konieczny

III Miejsce : Przemysław Ozga/Łukasz Łęczycki

SEKTOR III:

I Miejsce: Mariusz Bereza/Robert Suchecki

II Miejsce : Jerzy Sławik/Thomas Stachel

III Miejsce : Zbigniew Suchodolski/Dawid Suchodolski

Podsumowując I Częstochowski Puchar Karpiowy, chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom, którzy ufundowali wiele wspaniałych nagród. Dzięki nim pula nagród przekroczyła 15.000 zł. Podziękowania kierujemy także do wszystkich osób, które pomagały nam w organizacji tej imprezy. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Adamowi Krawczykowi za gościnność i profesjonalną obsługę całej imprezy. Szczególne podziękowania za wyrozumiałość i cierpliwość kierujemy do naszych żon Ani i Wioli.


Imię Nazwisko Nazwa teamu
Bartłomiej Wróbel Carp Quest Club Częstochowa
Piotr Pelikan
Sebastian Marcinkowski Marcinkowski Team Poland
Oskar Marcinkowski
Michał Janik Carp Quest Club Częstochowa
Jakub Klewar
Zenon Tylutki Dolnosląsko-Opolski Klub Karpiowy
Mariusz Konieczny
Piotr Depta
Grzegorz Szpyrka
Tomasz Klich T.O.P. Carp Team Sosnowiec
Paweł Rodek
Michał Oleksiak
Mariusz Bereza
Robert Suchecki
Klaudiusz Broniarczyk Dolnosląsko-Opolski Klub Karpiowy
Sławomir Jakubczak
Przemysław Ozga
Łukasz Łęczycki
Ireneusz Mazoń Carp Quest Club Częstochowa
Dariusz Żak
Jarosław Drosik Carp Quest Club Częstochowa
Paweł Biniek
Rafał Przerada Carp Quest Club Częstochowa
Marcin Olczyk
Andrzej Kica
Jerzy Fydryszek
Suchodolski Zbigniew
Suchodolski Dawid
Marek Chat
Andrzej Raźniak
Dariusz Bińczyk
Norbert Konstańciak
Andrzej Fryga
Michał Deka
Łuksz Czyż Carp Quest Club Częstochowa
Marcin Kasjaniuk
Karol Szloske
Stefan Pająk Carp Quest Club Częstochowa
Daniel Kurdybelski
Jerzy Rakorz
Jerzy Sławik
Thomas Stachel

 

Migawki

Nowa strona Carp Quest Club Częstochowa - zapraszamy do czytania wszelkich wiadomości karpiowych, wzięcia udziału w dyskusji na forum oraz dodawania nowych zdjęć do galerii z Waszych połowów.