Częstochowski Puchar Karpiowy

Sponsorzy

Partnerzy


O Nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol Janik   
sobota, 21 sierpnia 2004 01:11

Pomysł zorganizowania klubu narodził się na początku 2010 roku. Kilku z nas podjęło próbę doprowadzenia do spotkania w szerszym gronie. Znajomości znad wody zaowocowały pojawieniem się kilkunastu facetów łowiących karpie, gotowych wstąpić w klubowe szeregi. Entuzjazm uczestników tego pierwszego spotkania, doprowadził do działań formalizujących nasze zamierzenia i aspiracje. Pojawiła się nazwa i logo, wybraliśmy zarząd i komisję rewizyjną. W I Częstochowskim Pucharze Karpiowym wystąpiliśmy już w naszych "klubowych barwach"

W listopadzie ubiegłego roku złożyliśmy komplet dokumentów pozwalających na rejestrację  w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie.       W dniu 03.02.2011 nasze stowarzyszenie zostało wpisane do KRS. Carp Quest Club ma na celu promowanie nowoczesnego wędkarstwa, a w szczególności sportowego połowu karpi i amurów. Jesteśmy pierwszą tego typu formacją działającą oficjalnie na terenie regionu częstochowskiego. Wszyscy  członkowie w zgodzie z naszym statutem stosują zasadę, która nakazuje szczególną dbałość i ostrożność w postępowaniu ze złowionymi okazami,  wielu z nas może pochwalić się złowieniem karpi i amurów o masie przekraczającej kilkanaście kilogramów. Wszystkie w doskonałej kondycji wróciły do wody. Podejmujemy inicjatywę  wprowadzania górnych wymiarów ochronnych dla tych pięknych i walecznych ryb. Stosowanie zasady „ Złów i wypuść ” jest u nas standardem.

Chcemy jako klub aktywnie włączać się w ochronę tego, co mamy najcenniejsze...wód w których żyją ryby o jakich marzy każdy Łowca, bez względu na wiek, czy rodzaj uprawianego wędkarstwa. Jednym z naszych celów jest propagowanie wśród wędkarzy,  a w szczególności młodzieży szacunku do złowionych ryb oraz kształtowanie etyki wędkarskiej, której odzwierciedleniem może być satysfakcja z faktu łowienia i uwalniania ryb dużych, które są ozdobą i magnesem ciągnącym Nas nad Wodę.

To podejście do łowienia, stawia nas w szeregu coraz liczniejszej rzeszy prawdziwych miłośników wędkarstwa karpiowego w Polsce i Europie. Dbałość o środowisko naturalne, a w szczególności wodne jest jednym z  głównych obszarów naszego zainteresowania i celem działania. Pragniemy jako klub wspierać każdą inicjatywę ,pozwalającą na zwiększenie atrakcyjności i bezpieczeństwa naszych wód

Poprawiony: niedziela, 20 lutego 2011 20:42
 

Migawki

Nowa strona Carp Quest Club Częstochowa - zapraszamy do czytania wszelkich wiadomości karpiowych, wzięcia udziału w dyskusji na forum oraz dodawania nowych zdjęć do galerii z Waszych połowów.